در حال بارگذاری ...

 


  چاپ        ارسال به دوست

روز جهانی مشاوره و تست HIV

 
اچ آی وی ویروسی عامل بیماری ایدز یا سندرم نقص ایمنی اکتسابی است. خیلی از واقعیت های HIV/AIDS در ۳۰ سال اخیر تغییر کرده است. بیماران به لطف پیشرفت های درمانی، بیشتر و بهتر زندگی می کنند.
 
بر طبق اخرین آمار رسمی در سال ۱۳۹۳، ۲۵ هزار نفر از هموطنانمان مبتلا به این بیماری می باشند. رشد این آمار اما، هنوز متوقف نشده است.
 
عامل اصلی این رشد، چرخه معیوب بیماری ایدز است که در کشور ما ادامه پیدا می کند. شروع این چرخه از فرد بیماری است که بیماری خود را نادیده می گیرد. در ادامه متوجه بیماری می شود ولی ترس از پیامد های سلامتی و اجتماعی، آن را با ننگ انگاری این بیماری در جامعه همراه می کند. فرق گذاری بین این بیماران و دیگران، آنها را مجبور به سکوت می کند تا فردی دیگر مبتلا شود و این چرخه طی شود.
 
از ۲۴ سال پیش، ۶ تیر ماه، روزی جهانی مشاوره و آزمایش HIV نامگذاری شده است تا با آزمایش به موقع این چرخه را متوقف کنیم.
 
مجموعه آزمایشگاهی موسسه محب در بیمارستان های محب مهر و محب کوثر، با رعایت حریم خصوصی افراد، پاسخ این آزمایش را به دست درخواست دهنده می رساند.
 
هزینه این آزمایش به صورت آزاد ۴۲۷۰۰ تومان، با دفترچه تامین و خدمات درمانی ۳۰۲۰۰ تومان و برای دارندگان بیمه نیروهای مسلح ۱۶۹۰۰تومان است و در مراکزی تحت نظر دانشگاه های علوم پزشکی به طور رایگان صورت می پذیرد.


٠٦:٥١ - جمعه ٧ تير ١٣٩٨    /    عدد : ٢٥٠    /    تعداد نمایش : ١١٨خروج
اخبار مرتبط

آرشیو

با ما در تماس باشید